YAMAN WEB TASARIM PROGRAMLAMA

Web Tasarım Çözümleri

Web tasarımında üç nokta önemlidir. Birincisi kurumsal veya şahsi kişiliğinizi ön planda tutacak, sitenizi diğerlerinden ayıracak, göze hitap eden bir tasarıma sahip olması; ikincisi gereksiz karmaşadan uzak, amacına uygun ve rahat bir kullanıma sahip olması; üçüncüsü ise sayfaların hızlı yüklenmesidir.

Sitenizin tasarımında aşağıdaki hususlara özellikle dikkat edilir:

Kimliğinizi yansıtan ve hoşunuza gidecek bir tasarım

Tasarımınız tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda ve size özel olarak, sizi en iyi şekilde yansıtacak biçimde yapılır. Böylece siteniz adeta internet dünyasında ki sanal kimliğiniz halini alır ve hedef kitlenize kendinizi istediğiniz şekilde anlatırsınız.

Web standartlarına uygun kodlama

Tasarımlarınızda web standartlarına uygunluk bilhassa önemlidir. Çünkü standartlara uyulmadığı takdirde siteniz bir tarayıcıda normal görünürken, bir başka tarayıcıda her şey iç içe girmiş, allak bullak bir hal alır. Sitenize girip de böyle bir manzara ile karşılaşan ziyaretçinizin işinize verdiğiniz ciddiyet ve önem hakkında ne düşüneceğini tahmin edebilirsiniz.

Bunun önüne geçmek için siteniz web standartlarına uygun bir şekilde kodlanır ve bütün güncel tarayıcılar ile test edilir. Ayrıca sayfaların hızlı yüklenmesi için kod optimizasyonuna özellikle dikkat edilir. Böylece:

  • Sayfalarınız benzerlerinden çok daha hızlı bir şekilde açılır.
  • Tarayıcı uyumsuzluğu sorunuyla karşılaşmazsınız.
  • Gereksiz yere şişirilmiş sayfaların getirdiği geç açılma ve buna bağlı olarak fazladan bant genişliği harcama gibi bir sorununuz olmaz.
  • Siteniz CSS ile tasarlanacağından, bir tek sayfada değişiklik yapılması ile sitenizin bütün görünümünü anında değiştirebilirsiniz.

Web standartlarının ve kod altyapısının önemi hakkında ayrıntılı bilgiyi web optimizasyon sayfamızda bulabilirsiniz.

Türkçenin güzel ve düzgün bir şekilde kullanılması

Tasarımlarınızda özenle üzerinde durulan bir nokta da imla hatalarından uzak, güzel ve düzgün bir Türkçe kullanılmasıdır. Buna önem gösterilmelidir çünkü bu sitenizin profesyonelliği ve ciddiyeti ile birebir ilişkilidir.

Eğer sizde bu konulara önem gösteriyorsanız ve hem profesyonel bir çözüm hem de güvenilir bir işbirliği arıyorsanız Web Sitesi Teklif Formunu doldurarak iletişim kurabilirsiniz. Sitenizde ne gibi özellikler olması gerektiği konusunda kararsızsanız veya bu konuda fazla bilginiz yoksa Web sitesi rehberini inceleyerek kısa sürede belirli bir fikir sahibi olabilirsiniz.

© 2005 Yaman Web Tasarım ve Programlama
Valid XHTML 1.0 Transitional http://jigsaw.w3.org/css-validator